największa baza literatury słowackiej

Twój koszyk jest pusty

Południowi sąsiedzi Polski to nasza pasja. Postawiliśmy sobie za cel stworzenie miejsca z największą bazą publikacji słowackich, a także dotyczących tego kraju, wydanych w Polsce, ponieważ wiemy, jak trudno doszukać się autorów słowackich w tradycyjnych księgarniach. 

Czy Słowacja to jedynie Janosik, hokej, haluszki i skoki narciarskie? Nie! To też kraj bardzo interesującej, choć często u nas w ogóle nieznanej literatury. Dlatego właśnie miłośnikom Słowacji chcemy zaproponować zebrane w jednym miejscu książki najlepszych słowackich pisarzy takich jak Pavol Rankov czy Vít’o Staviarsky.

W najbliższej przyszłości powiększymy naszą ofertę o klasyczne produkcje filmowe rodem ze Słowacji, rozpoczniemy także sprzedaż płyt z muzyką.

Słowacja wciąż pozostaje najmniej znanym naszym sąsiadem: ten piękny górzysty kraj i jego obywatele mówiący innym językiem niż Czesi zdecydowanie zasługują na lepszą reklamę w Polsce.

Nasza baza ciągle powstaje i codziennie powiększa się o kolejne pozycje. O pomoc w uzupełnieniu księgozbioru prosimy też Państwa. Jeśli wiedzą Państwo, że istnieją wydania jakichś książek, których nie ma w naszej bazie – prosimy o kontakt. Jeśli na naszej stronie brakuje książki, którą chcieliby Państwo zamówić, również zapraszamy do skontaktowania się z nami.

Rozpoczęliśmy działalność wiosną 2013 roku. Oprócz prowadzenia sprzedaży obejmujemy także naszym patronatem książki słowackich autorów wydawane w Polsce, a także wydajemy słowacką literaturę w przekładach na język polski. Pozycje aktualnie objęte patronatem mogą Państwo obejrzeć tu.

Serdecznie zapraszamy do przyjrzenia się obu krajom za pośrednictwem naszej witryny. Można nas również polubić na Facebooku, gdzie codziennie opowiadamy o naszych książkach, nowościach, słowackich ciekawostkach, ogłaszamy konkursy i zapowiadamy, gdzie można nas spotkać.

- a na viděnou na Slovensku!